Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Kolekcjonowanie starych aut – ekskluzywne hobby

klasyczny samochódStowarzyszenia miłośników samochodów są znaną sprawą, zazwyczaj marka, na przykład Citroen, posiada własnych fanów. Oni właśnie skwapliwie dyskutują na stronach internetowych, wymieniają opiniami piszą na temat aut, omawiają nowinki motoryzacyjne, a także wymieniają się między sobą doświadczeniami o konkretnej linii aut.

Oprócz tego, że konkretna marka posiada własne kluby, jak przykładowo Klub Citroen, lecz także wszelki model bez wyjątku, jak dajmy na to Club Renault Laguna.

Jeżeli dzisiejsze typy aut posiadają swoje stowarzyszenia miłośników, nic dziwnego w tym, iż podobnie na topie jest budowanie się stowarzyszeń, dotyczących zabytkowej motoryzacji. Miłośnicy, którzy wciągają się w swoje wyjątkowe hobby kolekcjonowania aut jeszcze bardziej czują chęć wymiany informacjami na temat własnego zabytkowego Citroena czy Renault, w jakiego włożyło się mnóstwo siły żeby go przywrócić do życia.

Nie da się zaprzeczyć, iż zbieranie klasycznych aut to hobby tylko prawdziwych miłośników, jacy mu poświęcają bardzo dużo godzin i pieniążków. Nieprawdziwym jest twierdzenie, iż klasyczne auta kolekcjonują tylko milionerzy. Bywa tak, iż przeciętni ludzie oddają swoje ostatnie grosze na renowację luksusowego dla nich samochodu.

Auta z duszą, przykładowo stare modele Renault, przypominają przeszłe emocje, posiadają w sobie ducha, którego posiadaniem nie mogą się pochwalić nowe samochody.

Fakt, iż całkowite zaangażowanie się w to zainteresowaniu wymaga nakładu ogromnej ilości czasu sprawia, iż raczej tylko rzeczywiści miłośnicy się w to bawią. Powstają cluby miłośników aut z poprzedniej epoki, organizowane są zjazdy i wystawy prywatnych zbiorów. Pasjonaci mają szansę spotkać się ze sobą i ujrzeć piękne eksponaty, których na ulicy już nie sposób dostrzec. Zdaje się być ich więcej i więcej. Pocieszyć się mogą tym, iż inwestując w zabytek nie marnują nic, dlatego że najprawdopodobniej cena nie zmniejszy się, a ma szansę się zwiększyć. Kolekcjonowanie oldtimerów to ekskluzywne hobby, ale również inwestycja, a nie strata.