Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Mądre oszczędzanie

Oszczędzanie, to czynność, której trzeba się nauczyć. Nie ma bowiem sensu odkładanie każdej złotówki i odmawianie sobie chociażby podstawowych przyjemności. Wiadomo też, że nie możemy wydawać wszystkiego bezmyślnie, bo zdarzają się rożne sytuacje i dobrze mieć pewne zabezpieczenie finansowe.

Jeżeli wiemy na co chcemy odkładać pieniądze, to dobrze jest zrobić rozeznanie w cenach i dostępności konkretnego produktu. Jeśli marzy nam się na przykład piękna, skórzana torebka, to nie ma sensu kupować podobnej, z eko skóry za 1/3 ceny, ponieważ i tak cały czas będziemy myśleć o tej wymarzonej.

Tak samo jest ze sprzętem elektronicznym, lepiej odłożyć odpowiednią kwotę i kupić sprzęt, który będzie nam zadowalał, niż kupić coś zbliżonego, wydać na to pieniądze, a i tak planować zakup produktu o którym od początku myśleliśmy. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ale również nie będziemy zagracać sobie mieszkania niepotrzebnymi rzeczami. Trzeba się tylko nauczyć cierpliwości no i oczywiście zaopatrzyć się w świnkę skarbonkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.