Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Porządne wykończenie budynku to inwestycja na lata

Jednym z przodujących trendów w architekturze w ostatnim czasie bezsprzecznie jest minimalizm. Można go zobaczyć przykładowo w nowo postawionych osiedlach, domach czy blokach deweloperskich. Innym trendem, który zdążył zakorzenić się w nowoczesnym budownictwie, jest bycie ekologicznym. Rozwiązaniem wiążącym oba kierunki jest wykorzystanie betonu architektonicznego.

Co właściwie fasada budynku może mieć wspólnego z dbaniem o środowisko? No właśnie dużo, jeśli do wykończenia zastosujemy beton elewacyjny. Opcja niegroźna dla klimatu nie wyłącznie z uwagi na wykorzystanie ekologicznych składników w tworzeniu mieszanki. Dzięki trwałości budulca fasada budynku nawet po długim czasie utrzyma nowoczesnego ducha, a do czyszczenia nie trzeba posiadać specjalnych środków. Szczotka z twardymi włosami i woda lub zwykła myjka ciśnieniowa raczej dadzą radę, dodatkowo nie szkodząc roślin dookoła. Ciekawym trikiem na uzupełnienie przestrzeni wokół domu jest przełożenie nadmienionych roślin w donice ogrodowe z betonu architektonicznego [www]. Poza byciem wytrzymałym doskonale będą harmonizować do elewacji, zwiększając walory estetyczne całej posesji.

Wytrzymałość materiału jest jedną z przyczyn, która wpływa na to, że beton architektoniczny elewacyjny jest coraz szerzej stosowany we współczesnej architekturze. Poprawia to jednocześnie intratność przedsięwzięcia, bowiem koszty utrzymania tej elewacji są niższe, niż przy innych materiałach.

Następną cechą, jaka wpłynęła na popularność betonu mogła być opcja użycia go w wielu miejscach z estetycznym skutkiem remontu. Schody z betonu architektonicznego są zarazem proste, co sprawia, że powinny pasować prawie do każdego domu, i modernistyczne do tego stopnia, że zwiększą estetykę bardzo wielu budynków. Jest też niezwykle prosty do połączenia z różnymi budulcami. Bardzo dobrze prezentuje się w miksie z drewnem, dzięki czemu wiele właścicieli domów posiadających fasadą z drewna zdecydowało się na płyty betonowe na podjazd. Takie połączenie komponuje modną i przyjemną dla oka całość.

Sprawdź pomysły na beton architektoniczny elewacyjny!

Beton nie zrobił się modny przez przypadek. Modna prezencja, łatwość łączenia i opłacalność powodują, że widać go w architekturze coraz więcej i coraz więcej budynków używa go do dekorowania. Dzięki nieograniczonemu zastosowaniu możemy zobaczyć go nie tylko na budynkach, ale na ławkach, innych elementach użytku publicznego czy chodnikach.