Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Zawód kierowca – zwiedzanie i zarabianie w jednym

Istnieje tysiące różnorodnych sposobów na zwiedzanie. Od przemierzania świata rowerem, przez spanie pod chmurką, po wycieczki zorganizowane przez tour operatora. A co jeżeli nie posiadamy pieniędzy na wyprawy lub nie pozwala nam na to zawód? Jednym z rozwiązań jest podjęcie takiego zatrudnienia, które da nam jednocześnie możliwość poznawania obcych kultur jak i zarabiania.

Obecnie może nam to dać np. praca online z różnych miejsc choćby Europy. Nie każdy jednak chce siedzieć przy biurku. Inną opcją jest wyjechać na dłużej za granicę, by podjąć tam zatrudnienie. Jeśli jednak nie chcemy wyjeżdżać z rodzinnego miejsca zamieszkania na bardzo długo, ciekawą opcją jest zostanie kierowcą ciężarówki lub busa.

Pomimo tego że więcej swojego czasu kierowcy spędzają w oczywisty sposób za kółkiem – specjalność ta pozwala na poruszanie się po wielu państwach. W oczywisty sposób nie jest to wypoczynek – daje nam to jednak kontakt z inną kulturą, językiem, a także krajobrazami. Głównym zajęciem kierowcy jest dowiezienie ładunku w danym czasie, jednakże czekając na kolejne zlecenia transportowe (szybko można znaleźć je na stronach typu giełda ładunków do 3,5t jak trans.eu) jest opcja by wykorzystywać tę chwilę na rozejrzenie się po okolicy.

Zlecenia te najczęściej trafiają do kierowcy z giełdy transportowej, na której znajduje się multum różnorodnych ofert – począwszy od ładunków dla dużych aut po 40 ton po oferty dla przewoźników do 3,5 tony. Pracownik otrzymując takowe zlecenie transportowe, musi podstawić się w danym czasie we wskazanym miejscu, następnie dowieźć ładunek w miejsce destynacji. Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje dla kierowców, które znacząco ułatwiają wykonywanie zadań.

Pracując w ten sposób trzeba się jednak zmierzyć z wieloma uciążliwościami. Niezliczone godziny w drodze, spanie w busie, gotowanie na parkingach to chleb powszedni dla kierowcy. Dla niejednego przeszkodą może być również nieobecność w domu, gdyż często w trasę wyjeżdża się na kilka tygodni. Oczywiście nie zawsze tak jest i zdarzają się również takie zlecenia transportowe. które umożliwiają pobyt w domu właściwie co weekend. Wszystko jest zależne od firmy, dla której się pracuje a także tego jak pozyskuje ładunki. Giełda ładunków dla busów pozwala na wyszukania takich ładunków, by było jak przemieszczać się trasą z możliwością regularnych pobytów w miejsca zamieszkania.

Praca taka daje także możliwość niezłych pieniędzy. Jeśli marzy ci się, by zarabiać dobre pieniądze, nie są ci straszne wyjazdy dłużej, a do tego chcesz zwiedzić kilka miejsc – z pewnością możesz rozważyć taką pracę!