Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Hotel kapsułowy – małe przestrzenie w turystyce

Szybko postępujący rozkwit innowacyjnych technik dostarcza ludzkości szeroki wybór możliwości w wielu sferach funkcjonowania. Zmiany nie pozostają obojętne dla branży turystycznej. Właściciele obiektów hotelowych muszą podążać z duchem czasu, aby utrzymać silną pozycję. Jak zapatrujesz się na nocleg w kapsule?
Nowoczesne metody w hotelarstwie
Choć niejednej osobie kabiny do spania, jako alternatywa dla tradycyjnego pokoju zapewne jawią się jako dość futurystyczna opcja, to tego typu rozwiązania stają się z każdym rokiem bardziej powszechne. Osób gotowych do wypróbowania takiej propozycji nie brakuje. Jeżeli interesuje Cię hotel kapsułowy w Polsce, można tego typu obiekt wyszukać w różnych lokalizacjach kraju. Kluczową ideą jaka przyświeca tej metodzie, jest ekonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Obiekt kapsułowy. Co to takiego?
Objaśnijmy więc, co dokładnie oznaczają hotele kapsułowe. Są nimi obiekty, w których standardowy kwaterunek zastępuje się zamkniętymi komorami. Z reguły znajduje się tam jedynie łóżko, a czasami też radio oraz odbiornik telewizyjny. Taka koncepcja wywodzi się z Japonii. W kraju tym pierwszy tego rodzaju punkt założono w 1979 roku. Aktualnie idea ta popularyzowana jest w wielu krajach zachodnich, także w Polsce.
Poszczególne hotele kapsułowe odznaczają się różnym poziomem oraz dodatkowymi usługami oferowanymi na miejscu. Odgrodzenia kapsuł wykonuje się z różnych tworzyw, na przykład z drewna, tworzyw nienaturalnych, bądź z metalu. Bagaż można natomiast zaś w przeznaczonych do tego celu szafkach lub sejfach.
Ile kosztuje nocowanie w kapsule?
Z pewnością szerokie grono osób chciałoby wiedzieć, jak wyglądają ceny hoteli kapsułowych. Choć tworzą one innowacyjną opcję, to wydatek związany ze skorzystaniem z takiego noclegu nie zawsze jest wygórowany. W Warszawie funkcjonują na przykład obiekty, w których kabiny noclegowe można zarezerwować w cenie zaczynającej się od ok. 50 zł za noc.
Trzeba jednak podkreślić, że cena za noc w japońskim obiekcie z tej grupy może okazać się kilkakrotnie większa. Zwłaszcza w przypadku tematycznych hoteli z kapsułami. Dużo takich obiektów prosperuje np. w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni.