Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Organizujesz koncerty? Zobacz w co zainwestować, aby utrzymać się na rynku

Wystawienie wszelkiego typu imprez artystycznych to niebanalne planistyczne przedsięwzięcie. By zabawa wyszła animator ma obowiązek zatroszczyć się nie jedynie o interesujący repertuar, ale również perfekcyjne nagłośnienie. Chociaż akustycy są niejednokrotnie niedoceniani, to absolutnie dzięki ich pracy publiczność jest w stanie całkowicie napawać się występem. Jak im się to udaje? Z czego korzystają fachowcy?

Ekwipunek, jaki składa się na nagłośnienie koncertowe to m.in głośniki oraz systemy niskotonowe. W zależności od przestrzeni, na której odbywa się występ, powinny posiadać adekwatne wymiar oraz moc. Im liczniejszy koncert tym mocniejszy sprzęt winien być zastosowany. Eksperci orientują się jak zestroić konkretne elementy, aby jakość brzmienia była perfekcyjna, a wykorzystanie energii równo rozłożone. Jest to niezwykle ważne odnośnie auli koncertowych, które są użytkowane niejednokrotnie w czasie tygodnia, przy przeróżnych wydarzeniach. Solidny sprzęt to inwestycja na długi czas.

Z lekka odmiennie sprawa prezentuje się co do niewielkich sal lub wydarzeń na otwartej przestrzeni. W takich sytuacjach wielokrotnie technicy decydują się na nagłośnienie mobilne. W dzisiejszych czasach na rynku znajduje się sporo urządzeń, które można adaptować do konkretnych potrzeb – małych występów oraz pikników na dworze. Ten wariant jest szczególnie używany przez formacje, które grają w przeróżnych lokalizacjach i chcą posiadać poręczenie, że zaplecze techniczne jest właściwe. Komplet przenośny obejmuje głośniki, mikrofony przewodowe lub na baterie i może działać bez energii elektrycznej. Znakomicie sprawuje się w nie jednej sytuacji.

Rozprawiając o nagłośnieniu niepodobna niewątpliwie nie nadmienić o mikrofonach. Ostatecznie to za ich pośrednictwem wokal dostaje się do głośników oraz widowni. Mikrofon wokalny powinien prawidłowo zbierać głos wokalisty, niezależnie od jego ruchliwości oraz podkładu. Doświadczony nagłośnieniowiec zawsze posiada w pod ręką kilka typów, które może dostroić do rozmiaru wydarzenia jak i wokalisty. Znajomość urządzeń umożliwia mu też perfekcyjnie zgrać ze sobą rozmaite warianty, np. mikrofon do instrumentów dętych z mikrofonem instrumentów klawiszowych. To jego profesja zapewnia, że brzmienie jest proporcjonalne.

Intelekt oraz biegłość nagłośnieniowca, w zestawieniu ze stosownym sprzętem to sposób na udany występ. Zadowolona publiczność niewątpliwie powróci. Co więcej zapewnienie artystom okazji pracy na urządzeniach dobrej jakości, podtrzymuje ich ufność oraz motywuje do dalszej współpracy. Istnieją rzeczy, których nie da się nabyć, jednak inwestycja w stosowny sprzęt umie pomóc je osiągnąć.