Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Inwestycje młodych ludzi

młody biznesmanPrawdopodobnie nigdy nie jest ani za późno, ani za wcześnie, żeby zacząć inwestować pieniądze. Trzeba mieć jednak głowę na karku i dobre pomysły. A także oczywiście trochę kapitału.

Wielu młodych ludzi zakłada swoje firmy. Często nie chcą pracować dla kogoś lub po prostu słusznie dochodzą do wniosku, że zwykła praca od 8 do 16 zupełnie nie przystaje do specyfiki naszych czasów. Jest to szczególnie aktualne w branży informatycznej i pokrewnych. Programować w końcu można z domu. Równie skutecznie co z biura, albo i jeszcze lepiej.

Da się zauważyć różne mody, jeśli chodzi o inwestowanie młodych ludzi we własne przedsięwzięcia. Jeszcze do niedawna częste były lokale – czy to gastronomiczne, czy puby, czy wyrastające jak grzyby po deszcze – wegańskie. Ostatnio jednak ogromną popularność przeżywają escape roomy.

inwestycje młodych ludzi

Niby wszystko fajnie, wystarczy lokal i dobry pomysł. W praktyce jednak nie wygląda to aż tak różowo. Escape room, żeby przyciągnąć klientów, musi znajdować się w dobrej lokalizacji. A czynsze w centrach miast niskie nie są. Druga sprawa – jest typ rozrywki posiadający specyficzny target. Często są to paczki znajomych, które wybierają się do takiego pokoju zagadek po kilku głębszych, czy wieczory kawalerskie lub panieńskie. Znane są przykłady zniszczeń w takich pokojach czy też ogromnego bałaganu, jaki zostawili po sobie uczestnicy. A kolejna grupa wchodzi za chwilę, nie ma dużo czasu na ogarnięcie. Także jest to praca – wbrew pozorom – dość stresująca.

Escape roomów jest już dużo, a powstają kolejne. Kiedy rynek się nasyci? Zapewne wkrótce. Na razie warto samemu korzystać – to naprawdę fajny typ rozrywki. Strona www – podrzucam dla inspiracji.