Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Nowinki na rynku firm sprzątających

Czyszczenie budynków nie jest branżą jaką odruchowo kojarzymy z nowoczesnymi technologiami. Jednakże rozwój który ma miejsce w ostatnich latach można zauważyć także w tak zdawałoby się trywialnej działalności jak sprzątanie.

Oznaki tego zjawiska można odnaleźć w wielu dzisiejszych domach, pod postacią coraz powszechniejszych autonomicznych robotów sprzątających. Jeszcze nie tak dawno temu były one uważana jako oryginalna ciekawostka. Dzisiaj, gdy wykazały swoją użyteczność, do wyboru jest dużo modeli takich urządzeń i powoli zastępują one ręczne odkurzacze.

Przytoczony przykład odnosi się jednakże do przeznaczenia prywatnego. Co zaś ze sferą profesjonalną? Biznes sprzątający zwyczajowo opierał się na pracy ludzi, ponieważ to rozwiązanie było najtańsze. Jest to związane z tym, że pracownicy do wykonywania prac tego rodzaju przeważnie należą do ludzi nisko wykwalifikowanych, a co za tym idzie nie spodziewają się dobrych zarobków. W takiej sytuacji zakup supernowoczesnych maszyn czyszczących różnorakiego rodzaju zdaje się niepotrzebną inwestycją. Utrzymywanie odpowiedniego parku maszynowego, wiąże się z dodatkowymi kosztami, jak choćby części zapasowe, obsługa techniczna itp.

Dodatkowo konieczne jest właściwe przeszkolenie posiadanego personelu. Na przykład pady do czyszczenia podłóg, używane w szorowarkach, możemy znaleźć w wielu różnych odmianach. Użycie konkretnego modelu jest uzależnione od różnych czynników, jak typ sprzątanego podłoża i poziom jego zanieczyszczenia. Generalnie materiały eksploatacyjne muszą być dobierane adekwatnie do zastosowania, odnosi się to wspomnianych już tutaj padów, szczotek do maszyn czyszczących, filtrów czy nawet kół na jakich jeździ urządzenie.

O wykorzystaniu maszyn czyszczących przeczytasz najwięcej pod linkiem https://kastell.pl/maszyny-czyszczace/, maszyny czyszczące i sprzątające pozwalają na efektywne sprzątanie dużych powierzchni.

Ciekawym rozwiązaniem są autonomiczne roboty sprzątające, które nie wymagają angażowania pracowników np. autonomiczny robot czyszczący ECOBOT SCRUB 75: https://kastell.pl/produkt/autonomiczny-robot-czyszczacy-ecobot-scrub-75/

Jasne, że istnieją sytuacje gdy zastosowanie ,,ciężkiego” sprzętu jest po prostu jedyną opcją. Kiedy trzeba sprzątnąć podłogę dużej hali magazynowej czy supermarketu to wysłanie do tego przysłowiowej Pani Krysi z miotłą po prostu nie wchodzi w grę. Potrzebne jest zastosowanie właściwych maszyn jak zamiatarki samojezdne czy szorowarki: https://kastell.pl/maszyny-czyszczace/szorowarki/.

Podsumowując, nawet w zdawałoby się tak mało nowoczesnej dziedzinie jak sprzątanie, istnieje pole dla współczesnych technologii. Wiąże się z pewnymi kosztami, jednakże pozwala to osiągną rezultaty będące poza możliwościami zajęcia dla ludzi.