Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Pakiety medyczne w firmie jako benefit dla podwładnych

Dostępność opieki medycznej w zakresie państwowego funduszu bardzo często jest utrudniona, a na wizytę do niektórych specjalistów czeka się czasami wiele miesięcy. W związku z tym wśród osób na etatach bardzo doceniane są abonamenty medyczne w prywatnych sieciach.

Niepubliczna opieka lekarska. Czy to się opłaca?

Szerokie grono etatowców zastanawia się, czy opłaca się korzystać ze świadczeń prywatnych sieci oferujących opiekę medyczną, tym bardziej że firmowe abonamenty medyczne uważa się za normę. Istotnym atutem tego rozwiązania jest to, że możliwość umówienia się do większej części specjalistów i diagnostyki w prywatnych punktach zagwarantowany jest praktycznie od ręki, a w państwowych placówkach oczekuje na nie długie miesiące.

Co więcej szerokie grono medyków realizuje swoją pracę zarówno w ramach narodowego funduszu, jak i w prywatnych gabinetach, przez co zakres konsultacji jest porównywalny w obu przypadkach. Co więcej udając się na niepubliczną wizytę, możemy oczekiwać okazania nam większego zainteresowania. W publicznych gabinetach, z racji na znaczną ilość pacjentów rzadko jest to możliwe.

Czy pracodawca ma obowiązek zagwarantować prywatny pakiet medyczny?

Abonament medyczny dla personelu nie stanowi obowiązku pracodawcy. Jest to bowiem ponadprogramowe świadczenie, uzależnione od kondycji organizacji. Pracodawca może całkowicie regulować płatności za abonament medyczny lub jedynie go dofinansowywać. Osoby na etacie mają w większości przypadków zagwarantowaną opcję wyboru odpowiadającego im pakietu.

Świadczenia medyczne dla bliskich pracownika

Organizacja, która zapewnia swoim podwładnym niepubliczną opiekę medyczną, przeważnie oferuje również opcję ujęcia w niej ich bliskich. Z usług może w takiej sytuacji korzystać partner oraz dzieci. Niezbędna jest tu ponadprogramowa, stała opłata, aczkolwiek takie rozwiązanie zdecydowanie lepiej kalkuluje się niż opłacanie za każdym razem prywatnych wizyt.

Członkowie rodziny zatrudnionej osoby korzystają z tych samych świadczeń co on, jako że aktywuje się w takiej sytuacji jeden pakiet, rodzinny lub partnerski. Niepubliczna opieka lekarska zapewnia większe bezpieczeństwo, szczególnie w obliczu ówczesnych warunków pandemicznych.