Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Kredyt, pożyczka, hipoteka – na co się zdecydować gdy zakładasz własny biznes?

Rozmyślasz o domku na obrzeżach, z urokliwym drewnianym tarasem, na którym oczami wyobraźni już teraz pijesz ulubioną kawę? A może pragniesz mieć swój warsztat samochodowy? Własna restauracja? Ile ludzi tyle marzeń. Czy faktycznie wszyscy mamy możliwość spełnić swoje marzenia?

Dla chcącego nic trudnego – z każdej strony docierają do nas tego typu hasła. Owszem – sporo należy do nas. Jednak nie wszystko. Jest przecież sporo czynników niezależnych od nas – to skąd pochodzisz, status, majątek, sytuacja rodzinna, region geograficzny w którym przyszliśmy na świat.

Dobrze jest jednak próbować. Korzystniej spróbować i żałować, aniżeli nie móc odżałować że się czegoś nie spróbowało. Jesteś panem swojego życia. Na pewno słyszałeś. Rozpocznij działania już teraz. Wybierz lokal, przemyśl menu, znajdź obsługę. Zbuduj dom lub kup z drugiej ręki. Wyposaż warsztat. Niezbędna będzie odwaga, idea, a także porady rodziny. Jeżeli przedsięwzięcie cię przeraża – rozpocznij od pojedynczych kroków.

No dobrze. Jednak to wszystko trzeba sfinansować. Skąd pozyskać środki na realizacją swoich celów?

Opcji jest sporo. Mający szczęście mogą liczyć na finanse rodzinne. Niewielu z nas ma jednak taką możliwość. Dotyczy to tylko niektórych. Inni mogą wspomóc się produktami finansowymi oferowanymi na rynku. Banki proponują przeróżne kredyty i pożyczki. Od drobnych kwot dostępnych szybciej po większe hipoteczne kredyty pod zastaw mieszkania. To jednak spore ryzyko, i oczywiście przymus spłacania wysokiego kredytu przez wiele lat. A co jeżeli nasz plan nie wypali? W przypadku firmy możemy pomniejszyć to zobowiązanie poprzez poszukanie kilku osób do współpracy. W temacie nieruchomości zawsze mamy możliwość by go spieniężyć – sytuacja na rynku budowlanym wciąż jest korzystna. Można wziąć pod uwagę również wynajęcie naszej inwestycji.

Mówi się że nie ma problemów bez wyjścia. Rzecz jasna to tylko słowa – przed przystąpieniem do spełniania swoich marzeń, należy przemyśleć liczne plusy i minusy i szczegółowo oszacować ryzyko jak również opracować działania awaryjne, na wypadek gdyby cokolwiek poszło źle. Najważniejsze jednak by działać. Masz tylko jedno życie, jakiego nikt inny zamiast Ciebie nie ułoży. Nawet wędrówka do spełnienia sukcesu może być atrakcyjna! Któż przypuszcza co nas spotka w międzyczasie?