Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Dopadła Cię chandra w pracy? Wyjedź naładować baterie!

Spadek zapału do wypełniania obowiązków jest obecnie jednym z niepokojąco często obserwowanych procesów pośród ludzi na etacie. Najbardziej w czasie jesiennym, gdy na zewnątrz jest coraz nagminniej szaro i szybciej zachodzi słońce, wskutek czego jest mniej dostępu do dziennego światła – jesteśmy skorzy do obniżonego nastroju. Co zatem robić żeby temu zapobiec?

Istnieje sporo technik aby utrzymać całkiem niezły humor a zatem i energię do pracy. Pośród nich zalicza się medytację, aktywność sportową, zajmowanie się pasjami. Jednakże najciekawszą z metod jest wyjazd do miejsc, gdzie naturalnego światła jest znacznie więcej i można podładować energię.

Gdzie najchętniej udają się nasi rodacy w okresie jesiennym?

Bez wątpienia jednym z najmodniejszych regionów jest Malta. Wiedzieliście że to w sumie trzy wyspy, z czego największa nosi tę samą nazwę? Mimo tego, że łączna powierzchnia wysp nie jest duża, to jest tam dużo zakątków wartych odwiedzenia. Nie licząc pięknych plaż, polecamy zaglądnąć także do małych miast, które zachęcają widokami, ciasnymi uliczkami, nietypową architekturą, a także zabytkami. Rekomendujemy także zawitać do tamtejszych restauracji. Smaki maltańskie to synergia napływowych kultur m. in Wielkiej Brytanii i Włoch, choć maltańczycy mają także własne smakołyki. Pośród nich m. in. makaron z mięsem z królika!

Kolejnym wartym wybrania kierunkiem jest Cypr. Tutaj słońce świeci przez cały rok! Czy możecie wyśnić sobie ciekawsze miejsce na urlop? Niezależnie, czy wybierzecie się na wyjazd w październiku czy w lutym, kierunek ten oferuje ładną pogodę a ponadto sporo cudownych zakątków do zobaczenia. Amatorzy wylegiwania się na plaży – z łatwością wybiorą urokliwe miejsce dla siebie. Jednakże Cypr to znacznie więcej niż piasek i morze. Są to również Parki Narodowe, zabytki architektury i idealne otoczenie dla miłujących sporty wodne.

Absolutną rewelacją w tym temacie są Kanary. To kolejne rejony gdzie świetna aura panuje cały rok. Do archipelagu przynależy np. Teneryfa, którą szczególnie polecamy. Zobaczymy tam zarówno plaże, jak i góry. Najwyższym szczytem na wyspie jest masyw wulkanu Teide. Teneryfa jest wyjątkowa o tyle, że pomimo tego że niewielkich rozmiarów, odnajdziemy tu 2 zupełnie różne strefy klimatyczne. Od północnej strony wyspa jest obfita w zieleń, z drugiej ma klimat dużo bardziej surowy. Warto odwiedzić każdą z nich.

Obojętnie jaki kierunek wybierzecie na zimowy wyjazd – najważniejsze jest to, aby chociaż przez moment uciec od naszej szarej rzeczywistości, pobyć w promieniach słonecznych i naładować baterie na pozostałą część roku.