Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Pensja lekarzy – w jakiej specjalności medycznej zarabia się najlepiej?

Wypłata lekarza w dużej mierze wynika z dziedziny. Na inne wynagrodzenie może liczyć stomatolog, a na inne lekarz pierwszego kontaktu. Przyjrzyjmy się więc dokładniej kwestii dziedzin medycznych oraz temu, jakie z nich uznać można za najbardziej opłacalne dla początkujących medyków.

Specjalizacja lekarska. Co to takiego?

Specjalizacja medyczna to prawo nadawane medykom w konkretnej dziedzinie medycznej po otrzymaniu pozytywnego wyniku egzaminu na szczeblu państwowym. Potwierdza on posiadanie odpowiednich kwalifikacji. Spis specjalizacji jest dość obszerny, a uwzględniony jest w nim m. in. kardiolog, dermatolog, pediatra i szereg innych. Również i lekarz ginekolog figuruje się w wykazie specjalności medycznych.

Najwyżej płatne specjalizacje

Do najlepiej wynagradzanych specjalności medycznych należy aktualnie m. in. anestezjologia oraz okulistyka. W grupie dobrze zarabiających medyków sytuują się też chirurdzy, w tym także ci przeprowadzający operacje z zakresu chirurgii plastycznej, typu przeszczep włosów. Metoda DHI należy do grupy powszechnie wykonywanych w tym obszarze.
Na dobre zarobki mogą liczyć również ginekolodzy, szczególnie że wielu z nich zakłada własne gabinety. W niemal każdej z nich dostępne są specjalistyczne testy diagnostyczne, takie jak test PAPP-A.

Należy przy tym podkreślić, że na zarobki lekarza wpływ ma nie tylko specjalność, ale i miejsce pracy. Może być nim albo publiczna placówka, albo prywatna przychodnia. Wielu lekarzy rozpoczyna także na otworzenie prywatnej działalności.

W jakie specjalizacje dobrze jest celować?

Aktualnie za szczególnie zyskowne uznaje się te specjalizacje, które dają szansę otworzenia lekarzowi prywatnej praktyki, gdzie mogą oni zlecać świadczenia trudno dostępne w państwowych placówkach. Jednym z nim jest na przykład badanie płodności.

Warto też celować w takie specjalizacje jak dermatologia, a także w specjalności stomatologiczne, w tym w ortodoncję. Biorąc pod uwagę koszt zabiegów stomatologicznych oraz ortodontycznych w prywatnych przychodniach, profesja stomatologa jest w stanie zagwarantować wysoką pensję.

Przydatne mogą okazać się informacje o cennikach usług medycznych, zobacz:

Cennik w prywatnej przychodni kardiologicznej w Warszawie > patrz tu

Cennik badań ginekologicznych > klik

Cennik usług medycznych w Warszawie: zobacz cennik