Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Posiadanie samochodu – czy zawsze jest konieczne

Ostatnio było o inwestycji w garaż – dzisiaj będzie o inwestycji w samochód. Żyjemy w czasach kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do posiadania samochodu, wszędzie można podjechać bez problemu, przewieźć większe rzeczy i nie trzeba polegać na komunikacji miejskiej, która jak wiemy potrafi zaskoczyć – negatywnie oczywiście.

Pytanie tylko, czy zawsze warto mieć samochód? Oczywiście pomijając wszystkie powyższe plusy. Bo kiedy pracujemy z domu, albo do pracy mamy zaledwie kilka kroków, mieszkamy w centrum, gdzie zazwyczaj znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem, to utrzymanie samochodu może być po prostu bez sensu.

Musimy też pamiętać o tym, że nawet jeżeli samochodem jeździmy tylko od święta na niedzielny obiad do rodziców i mimo że nie musimy go zbyt często tankować, to niestety, ale ubezpieczenie musimy płacić zawsze. A jak wiemy ostatnio ceny ubezpieczeń idą w górę, więc pytanie, czy opłaca nam się wydawać tyle pieniędzy, żeby zrobić naszym samochodem maksymalnie kilkanaście kilometrów miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.