Pisz śmiało
i inwestuj ze mną

Zwierzę jako inwestycja – najdroższe zwierzęta świata

bardzo drogi piesZwykle rzadko myślimy o zwierzętach w kategoriach finansowych. Okazuje się jednak, że i one mogą stanowić nawet swego rodzaju inwestycję. Ludzie są skłonni zapłacić nieraz ogromne pieniądze za wymarzonego zwierzaka. Za chwilę poznasz kilka przypadków zwierząt, które okazywały się warte więcej niż luksusowy samochód.

Samojedy

To rasowe psy zaprzęgowe. Wyglądają jak biała chmurka i są naprawdę sympatyczne. Koszt jednego psiaka wynosi od 4 do nawet 16 tysięcy dolarów. Sporo, prawda?

Grzywacz chiński

Grzywacz jest psem o dość… charakterystycznym wyglądzie. Widocznie jednak ma swoich wielbicieli, bo jeden szczeniak może być warty 5 tysięcy dolarów.

Gołębie pocztowe

Dla europejczyka może to brzmieć kuriozalnie, że te same ptaki, które obsiadają wszystkie dworce i wiele rynków w miastach, mogą być tak wartościowe. Gołębie pocztowe to jednak zupełnie inne ptaki niż te, które znamy z Krakowa. Są specjalnie szkolone, biorą udział w zawodach. Ich właściciele traktują je jak hobby i czasem inwestycję – i czasem ta naprawdę się zwraca. Najdroższe stado gołębi (w którego skład wchodził także najszybszy gołąb świata) udało się bowiem sprzedać za 6 milionów dolarów! Oznacza to, że jeden ptak kosztował około 136 tysięcy dolarów.

koń sportowyKrowa Miss Masey

To nie byle jaka krowa! Jest przedstawicielką rasy holsztyno-fryzyjskiej. Wygrała też tytuł czempiona na jednej z wystaw w USA i dlatego jej cena wyniosła aż 1,2 mln dolarów.

Najdroższe zwierzę świata: koń The Green Monkey

Ten wyścigowy koń kosztował aż 16 milionów dolarów i stał się najdroższym zwierzęciem świata. Jego właściciel wystawiał go potem w zawodach, jednak The Green Monkey nie przyniósł zwrotu: mimo sukcesów, nie wygrał łącznie kwoty, która została na niego wydana.